Komárno – Nymburk 17.8.2019

Paragan Jump Tour

17.8. se v Komárně uskutečnilo poslední 8.kolo (hobby soutěže) seriálu Paragan jump tour, uskutečnilo se celkem pět soutěží z toho tři byli zařazeny do seriálu Paragan jump tour.

V soutěži 60 cm na limitovaný čas potvrdila svou dominanci v této soutěži Urbanová Anna když se svým koněm LEONARDO 650 obsadila první příčku a od limitovaného času se odchýlila pouze o devět tisícin s se svým druhým koněm MILEJDY pak obsadila pátou příčku, na druhém místě se umístila Vepřková Tereza – EMY, třetí příčku vybojovala Bačáková Felixová Lenka – MARCUS 3 a na čtvrté příčce se umístila Sofie Beerová – FIGO 2. Bodování žebříčku hobby 60 cm tak vede Urbanová Anna se ziskem 99 bodů, na druhém děleném místě se ziskem 75 bodů jsou Borovičková Barbora a Mejstříková Marcela.

V soutěži 70 cm na limitovaný čas první místo vybojovala Urbanová Anna, když se svým koněm LEONARDO 650, od limitovaného času se odchýlila pouze o 14 setin a se svým druhým koněm MILEJDY pak obsadila pátou příčku, na druhém místě se umístila Hudcová Ivana – CANLA, třetí příčku vybojovala Fiřtová Šárka a na čtvrté příčce se umístila Fabišová Laura – BONITA 8. Bodování žebříčku hobby 70 cm vede Sabina Pelc se ziskem 116 bodů a je tak jen krůček k absolutnímu vítězství, na druhém místě se ziskem 65 bodů jsou Hykešová Michaela a na třetí příčku se probojovala dnešním výkonem Anna Urbanová a na druhou Míšu ztrácí pouhé tři body a čtvrtá v průběžném žebříčku Martina Veselá je pouhých 5 bodů za Aničkou.

V soutěži 80/90 cm dvoufázové skákání první místo vybojovala Sabina Pelc, která tak potvrdila svou dominanci v této soutěži, když se svým koněm REIKY zajela druhou fázi v nejrychlejším čase 20,37 s., na druhém místě se umístil Lomský Tomáš – OTHELLO1, třetí příčku vybojovala Hejmová Lucie – COSMINO, na čtvrté příčce se umístila Jindrová Eliška – ARI-BELL a páté místo obsadil Prchal Petr – CALAENO. Bodování žebříčku hobby 80 cm vede Sabina Pelc se ziskem 109 bodů, na záda jí dýchá druhá Jindrová Eliška se ziskem 87 bodů a třetí Michaela Hykešová se ziskem 85 bodů, na čtvrtém místě je Lenka Zástěrová se ziskem 49 bodů a Grunová Miichell se ziskem 46 bodů.

Téměř nic ale ještě není rozhodnuto protože ve finále které se uskuteční 14. – 15. září v Hradištku se bude rozdělovat dvojnásobný bodový příděl a v oficiálních soutěžích bude možné získat až 60 bodů protože v sobotu se pojede poslední 8. kolo za standartní počet bodů a v neděli finále jako dvoukolová soutěž, v prvním kole které je otevřené pro všechny jezdce bude možné získat dvojnásobný počet bodů a do druhého kola postoupí 10 jezdců s nejvyšším bodovým ziskem v dané soutěži mezi kterými se pak rozhodne o vítězi a dekorovaných.