10. - 11.8. Opřetice

Ve dnech 10. - 11. srpna se v Opřeticích uskutečnilo 7. kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR sobota patřila oficiálním soutěžím a neděle hobby spoutěžím                Počasí bylo až na pár sobotních přeháněk dobré a v neděli bylo počasí s letními teplotami. Sešlo se zde o tomto víkendu téměř na 400 startů, což svědčí o tom že seriál Vás baví a je to pro nás známkou že jsme se vydali při založení seriálu správným směrem 🙂 V sobotu začal závodní víkend soutěží st. ZM na limitovaný čas, pro vítězství si dojela Přibylová Monika - ATHOS 18, která tak zapsala své první body v seriálu a naráz je po tomto vítězství na 10té dělené příčce a má tak možnost posunout se až do finále a bojovat tak o medailové pozice v této soutěži, druhou příčku obsadila Dvořáková Petra - WOLKE 1 která v seriálu startovala také poprvé a třetí místo obsadila Lenka Bejrová - FERGIE 1. průběžný žebříček seriálu na st. ZM vede Ilona Thomas se ziskem 81 bodů, na druhé příčce ja Nicole Gromošová a o třetí pozici se dělí Michaela Dosoudilová a Lenka Zástěrová.
V soutěži st. Z s návazným rozeskakováním si vítězství zajistila Míša Zapletalová - LADY CONIE v čase 18,39 s. v návazném rozeskakování, druhou příčku obsadila Ottlová Kristýna - CHRISTA 1 a pro třetí příčku si dojel Březina Pavel - TURÍN Bodování žebříčku st. Z vede Zapletalová Michaela, která svým vítězstvím posílila náskok před druhou Nikolou Boháčovou a třetí Nicole Gromošovou.                                                                       Soutěž st. ZL s návazným rozeskakováním ovládl nejrychlejším časem rozeskakování 17,6 vt.Tomáš Tesárek - SIKO jako druhý se umístil Pavel Březina - TURÍN před třetí Kristýnou Ottlovou - CHRISTA 1 Bodovací žebříček st. ZL po sedmi kolech vede Jaroslava Špurková se ziskem 81 bodů před Barborou Slavíkovou a Nikolou Boháčovou, které mají stejný počet bodů.                                                                                                                 Nejvyšší soutěž v rámci seriálu PARAGAN JUMP TOUR soutěž st. L* na čas ovládla časem 48,01 Alexandra Konvalinová - FUKJOE na druhém místě s odstupem necelé vteřiny se umístila Jaroslava Špurková - FOR FUNNY, pro třetí příčku si dojel Petr Švec - WELL DONE 4. Bodovací žebříček stupně L* tak vede Jaroslava Špurková, která svým dnešním druhým místem navýšila náskok na druhou Romanou Vochozkovou a třetí Barborou Slavíkovou,
Všem vítězům a dekorovaným gratulujeme 🥇🏆🐴
Oficiální soutěže budou mít teď chvílí pauzu aby pak odstartovali svým 8. kolem v sobotu 14. záři v Hradištku a v neděli 15. září finálem kdy se první kolo finále jede jako otevřená soutěž za dvojnásobný počet bodů a druhé kolo této dvoukolové soutěže je pak určeno pouze 10 dvojicím s nejvyšším počtem nasbíraných bodů v rámci seriálu PARAGAN JUMP TOUR 🏆🥇🐴

V neděli jsme za slunečného dne pokračovali hoby soutěžemi, kterým předcházely pony soutěže. Bohužel start první hobby soutěže poznamenala nešťastná událost a musel být přivolán vrtulník, naštěstí jezdkyně je po vyšetřeních v pořádku a my jí přejeme hodně zdraví a brzký návrat do sedla🙂
Hobby soutěže začali soutěží 60/70 cm která byla vypsaná jako dvoufázové skákání a nejlépe se v této soutěži vedlo Aničce Urbanové, která se svým koněm LEONARDO 650 obsadila první příčku a jako jediná se časem druhé fáze 19,86 vešla pod dvacet vteřin a se svým druhým koněm MILEJDY obsadila druhou příčku, na třetím místě se umístila Vendula Josefčíková - ROMEO 17. V průběžném pořadí hobby 60 cm vede Anna Urbanová se ziskem 79 bodů, před druhou Marcelou Mejstříkovou s 64 body a o dva pody v patách jí je Barbora Borovičková.
Následovala hobby soutěž 70/80 cm vypsaná jako dvoufázové skákání a v této soutěži se nejvíce dařilo Ing. Ivaně Hudcové - CANLA, která si v čase druhé fáze 18,34 dojela pro vítězství o 22 setin za ní se na druhém místě umístila Lucie Maxová - GRANT 3 a třetí příčku obsadil lídr průběžného bodování této soutěže Sabina Palc - Reiki, která vede žebříček se ziskem 102 bodů, druhá v průběžném bodování je Michaela Hykešová a třetí příčku přes své zranění kvůli kterému nemohla několik kol startovat drží Martina Veselá a přejeme jí brzký návrat do závodního tempa třeba už v Komárně 😉🐴🏆
Soutěž Hobby 8090 cm dvoufázové skákání uzavírala celý závodní víkend v Opřeticích a tuto soutěž v nejrychlejším čase druhé fáze 20,09 vyhrála Lucie Maxová - GRANT 3 a zařadila se nám na průběžnou 12 příčku a to jak v této soutěži tak i soutěži hobby 70 cm, pro druhou příčku si dojela Tereza Tomešová - NIRVANA a na třetím místě se umístila Anna Kučerová. Průbězné bodování této soutěže vede Sabina Pelc se ziskem 89 bodů, pouhých sedm bodů před druhou Michaelou Hykešovou a na třetí příčce je se ziskem 70 bodů Eliška Jindrová.
Všem vítězům a dekorovaným gratulujeme 🥇🏆🐴a už tento týden 17. srpna se na Vás těšíme v Komárně. Jak vidno je vše otevřeno a nikdy není pozdě se k našemu seriálu přidat, na víc v posledním kole je možno získat dvojnásobný počet bodů což pořadím řádně zamíchá 🏆🥇🐴